Strona główna | Mapa serwisu | English version  
 Młodzieżowe Koło Filatelistów Nr 5 w Legnicy
Członkowie
Strona główna > MKF Nr 5 > Członkowie
     Do najbardziej zaawansowanych aktualnych członków Koła należą:

     Robert Popenda - posiada dwa zbiory: "Zwierzęta świata" i "Konie". Zdobył on łącznie na wystawach 16 medali (6 medali na wystawach okręgowych oraz 10 medali na wystawach krajowych), w tym: 1 medal pozłacany, 6 medali srebrnych, 6 medali posrebrzanych oraz 3 medale brązowe. Eksponaty były prezentowane na wystawach
w takich miastach jak: Oława, Głogów, Legnica, Lubin, Lubawka, Polkowice, Kamienna Góra, Koszalin. Robert brał udział w pięciu konkursach filatelistycznych, w tym trzykrotnie w półfinale, a w 2004 roku reprezentował Okręg Wrocławski w Finale Krajowym w Chorzowie, w grupie gimnazjalistów
i uzyskał siódme miejsce. Robert jest uczniem II klasy Technikum Hotelarskiego w Legnicy. Posiada Złotą Młodzieżową Honorową Odznakę PZF.
     Daniel Magiera - posiada zbiór "Malarze europejscy". Zdobył on łącznie 7 medali (4 medale na wystawach okręgowych i 3 medale na wystawach krajowych), w tym: 1 medal duży srebrny, 1 medal srebrny, 3 medale posrebrzane i 2 medale brązowe. Eksponat był prezentowany w: Oławie, Głogowie, Legnicy, Lubinie i Polkowicach. Daniel już od 1999 roku jest przewodniczącym Zarządu Koła. Przygotowuje drugi zbiór: "Królowie i książęta polscy". Brał udział w czterech konkursach filatelistycznych w Kole. Posiada Złotą Młodzieżową Odznakę Honorową PZF. Jest uczniem II klasy Technikum Drogownictwa w Legnicy.
     Janusz Pieczonka
- posiada zbiór "Sporty Igrzysk olimpijskich". Zdobył łącznie 7 medali (4 medale na wystawach okręgowych i 3 medale na wystawach krajowych), w tym: 2 medale srebrne i 5 medali posrebrzanych. Zbiór prezentowany była na wystawach w: Oławie, Głogowie, Legnicy, Lubinie i Polkowicach. Janusz brał udział w trzech konkursach filatelistycznych, w roku 2004 zajął pierwsze miejsce w Okrędu Dolnośląskim w grupie gimnazjalistów. Posiada Złotą Młodzieżową Odznakę Honorową PZF. Jest uczniem klasy II Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Legnicy.
     Tomasz Kowal - posiada zbiór "Transport", który zdobył łącznie na wystawach 3 medale (2 medale na wystawach okręgowych i 1 medal na wystawie krajowej), w tym: 1 medal pozłacany i 2 medale srebrne. Zbiór był prezentowany na wystawach w takich miastach jak: Oława, Głogów i Legnica. Tomek brał udział w trzech konkursach filatelistycznych, w tym dwukrotnie zajął drugie miejsce w Okręgu Dolnośląskim w grupie gimnazjalistów. Tomek posiada Srebrną Młodzieżową Odznakę Honorową PZF. Aktualnie jest uczniem II klasy Gimnazjum Katolickiego w Legnicy.
     Damian Macudziński - posiada zbiór "Ryby". Zdobyła 1 medal posrebrzany i 1 medal brązowy w Legnicy i Oławie. Posiada Srebrną Młodzieżową Odznakę Honorową PZF. Jest uczniem II klasy Technikum Elektoenergetycznego w Legnicy. Brał udział w trzech konkursach filatelistycznych na szczeblu Koła.

Młodsi wiekiem i stażem, aktualni członkowie Koła to:

     Mariusz Jugo - posiada zbiór "Samochody". Zbiór wystawiany poraz pierwszy na OMWF w Legnicy w 2005 roku, gdzie uzyskał medal srebrny. Jest uczniem I klasy Technikum Samochodowego w Legnicy. Posiada Brązową Młodzieżową Odznakę Honorową PZF.

     Ewelina Hołod - uczennica klasy I Gimnazjum Nr 4 w Legnicy. Członkiem Koła jest od września 2004 roku. Przygotowała eksponat "Kwiaty", który poraz pierwszy był oceniany na wystawie w Legnicy w 2005 roku, gdzie uzyskał medal srebrny. Posiada Brązową Młodzieżową Odznakę Honorową PZF.
     Katarzyna Wan - uczennica klasy I Gimnazjum Nr 5 w Legnicy. Również członkiem Koła jest od września 2004 roku. Wykazuje się dużą aktywnością w zajęciach. Zainteresowała się tematem "Ptaki". Posiada Brązową Młodzieżową Odznakę Honorową PZF.
     Anna Raszowska - uczennica klasy III Gimnazjum Katolickiego przy Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Do MKF-u należy od 01.09.2005 r. Przygotowuje zbiór "Architektura".
     Rafał Derkacz - uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy. Do MKF-u należy od 01.09.2005 r. Przygotowuje zbiór pt. "Papież Jan Paweł II - pielgrzym".Opracowanie
Włodzimierz Szyposz