Strona główna | Mapa serwisu | English version  
 Młodzieżowe Koło Filatelistów Nr 5 w Legnicy
MKF Nr 5
Strona główna > MKF Nr 5

      Młodzieżowe Koło Filatelistów Nr 5 działa już jedenasty rok przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Przewodniczącym Zarządu Koła jest Daniel Magiera. Zajęcia Koła odbywają się w każdą sobotę w godzinach od 9°° do 12°°
w sali nr 19, w której mamy zgromadzony potrzebny sprzęt, katalogi, zbiory i różne inne materiały. Tam też jest w gablotach stała wystawka a na podeście nasze zdobyte puchary i dyplomy oraz kroniki. Dekoracja sali ma też charakter filatelistyczny. Posiadamy pełen zestaw katalogów Michel`a i Fischer`a, które w prezencie otrzymujemy od naszych starszych kolegów z Koła Nr 27 PZF przy wymianie przez nich na nowsze. Dotychczas otrzymujemy nieodpłatnie abonament znaczków kasowanych od Rejonowego Urzędu Poczty w Legnicy.
     Do tej pory zorganizowaliśmy trzy Okręgowe Wystawy Filatelistyczne, na których oprócz naszych zbiorów prezentowali swoje członkowie z Kół z następujących miejscowości: Bierzwinka, Głogów, Górzna, Kamienna Góra, Rawicz, Ruda Śląska, Koszalin, Kargowa, Kolsk, Lubawka, Marcinkowice, Ostromęckiej, Oława, Oleśnica, Szczecin, Siedlce, Wiązów, Wrocław, Złotoryja i Zielona Góra. Natomiast członkowie MKF Nr 5 wystawiali swoje zbiory w Oławie, Koszalinie, Rzeszowie, Rudzie Śląskiej, Lubawce, Głogowie, Lubinie i Polkowicach.
     Osiem z tych wystaw było wystawami rangi krajowej. Na tych wystawach zdobyliśmy łącznie 35 medali, w tym 9 medali pozłacanych, 2 medale duże srebrne, 10 medali srebrnych, 8 medali posrebrzanych i 6 medali brązowych. Aktualnie członkowie Koła posiadają przygotowane do wystawienia w najbliższym czasie następujące zbiory:
   - Rafał Derkacz - "Papież Jan Paweł II - Pielgrzym" - 3 ekrany
   - Ewelina Hołod - "Kwiaty" - 2 ekrany
   - Tomasz Kowal - "Transport" - 3 ekrany
   - Damian Macudziński - "Ryby" - 3 ekrany
   - Daniel Magiera - "Malarze europejscy" - 4 ekrany
   - Janusz Pieczonka - "Sporty Igrzysk Olimpijskich" - 3 ekrany
   - Robert Popenda - "Zwierzęta świata" - 4 ekrany, "Konie" - 2 ekrany
   - Anna Raszowska - "Architektura" - 2 ekrany
   - Katarzyna Wan - "Ptaki" - 2 ekrany
     Oprócz powyższych mamy dwa zbiory wspólne Koła, tj. "Transport i komunikacja" - 3 ekrany oraz "Polskie symbole narodowe" - 2 ekrany.
     Od dwóch lat nie mamy problemów z kartami wystawowymi, gdyż wydrukowaliśmy sobie własne. W naszych działaniach wspierają nas: Dyrekcja Młodzieżowego Centrum Kultury, a szczególnie Rada Rodziców, Urząd Miejski i Dyrekcja Rejonowego Urzędu Poczty w Legnicy. Chwalimy sobie współpracę z filatelistami dorosłymi z Koła Nr 27 PZF w Legnicy. Na ostatnim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym tego Koła w skład Zarządu został wybrany Robert Popenda jako obserwator z ramienia naszego Koła. Na organizowanych wystawach przez dorosłych zawsze są dla nas miejsca no i oczywiście nagrody. Aktualnie pracujemy nad wzbogacaniem zbiorów i przygotowaniami do XLIV Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pt. "Turystyka na Pomorzu". Opiekun, jak co roku, przygotowuje nam pytania pomocnicze abyśmy mogli lepiej się przygotować do eliminacji w Kole, które odbędą się dnia 11 marca, pólfinału oraz do finału, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 15-18 czerwca 2006 roku.


     Na OMWF w 2005 roku nasze Koło otrzymało Nagrodę Honorową im. Józefa Szydło